گوگل و جی‌میل را برای خود سفارشی کنید

ابن مقاله را دراین سایت سایت دیدم.مقاله خوبی بود .اول خواستم لینک بدهم ولی چون تا بحال در هیچ یک از وبلاگها وسایتهای ایرانی و یا در مجله ها اشاره ای به نحوه سفارشی کردن و نصب اسکریپت نشده بود و یا دست کم من ندیده بودم ، تصمیم گرفتم ترجمه ای از این مقاله را اینجا بیاورم.برای فهم بهتر مقاله مجبور شدم از ترجمه کلمه به کلمه آن صرف‌نظر کنم.

Image Hosted by Imagehigh.net

پیشنهاد گوگل[1] را به صفحه خانگی گوگل اضافه کنید.تبلیغات را از گوگل بردارید.در جی میل ویژگی"ذخیره خودکار"[2] را در زمانی که تایپ می کنید ، فعال کنید.دکمه "دلیت" را برای آسان کردن حذف پیامها اضافه کنید.کاری کنید که با کلیک بر روی آدرسهای میل در اینترنت مستقیما وارد جی میل شوید.
به نظر شما فوق العاده نیست، اگر گوگل و جی میل کارهای بالا را برای شما انجام دهند؟شما می توانید به راحتی این کارها را انجام دهید.برای این کار شما به مرورگر فایرفاکس نیاز دارید.خوشبختانه بیش از نیمی از کاربران گوگل تا حال حاضر از این مرورگر عالی استفاده می کنند.فایرفاکس اجازه اضافه کردن برنامه های الحاقی را به شما می دهد ، برنامه هایی که عملکرد مرورگر را ارتقا می بخشند.یکی از این برنامه های خیلی قدرتمند " گریز مانکی" [3]می‌باشد که مرورگر را قادر می سازد با هر صفحه خاص به طریق مشخصی برخورد کند.
"گریز مانکی"اجازه اضافه کردن اسکریپتهای شخصی را می دهد که این اسکریپتها موجب تغییر ظاهر و نحوه کار یک صفحه وب خاص رامی‌شوند.وقتی یک صفحه وب را با فایرفکس باز می کنید ،"گریز مانکی" چک می کند تا ببیند که شما یک اسکریپت برای آن صفحه نصب کرده‌اید یا نه.اگر اسکریپتی وجود داشته باشد ،"گریز مانکی" اسکریپت را اجرا می کند و تغییراتی که قصد آن را داشتید را اعمال می کند.صدها اسکریپت برای صفحات مختلف وب وجود دارد ، من 45 اسکریپت برای جی میل و گوگل پیدا کرده ام.

اسکریپت مورد علاقه من "پیشنهاد گوگل" است که یک لیست پایین‌افتنده دینامیک برای صفحه جستجوی گوگل است.برای هر یک از کارهایی که در بالا اشاره شد اسکریپتی وجود دارد.
مراحل کار
الف - شما به مرور گر فایر فاکس نیاز دارید.آن را از اینجا دانلود کنید و سپس نصب کنید.رایگان است ،نترسید
ب - برنامه الحاقی گریز مانکی را از اینجا دانلود کنید و سپس نصب کنید.با نصب این برنامه وقتی در یک صفحه وب حاوی اسکریپت راست کلیک می کنید ،با انتخاب گزینه "نصب اسکریپت کاربر" می توانید اسکریپت را اضافه کنید.این هم شاتهایی از این کار.

Image Hosted by Imagehigh.net
Image Hosted by Imagehigh.net
همانطور که در زیر می بینید ویژگی "پیشنهاد گوگل"به صفحه جستجوی گوگل اضافه شده است.

Image Hosted by Imagehigh.net
ج - اسکریپتها را در اینجا می توانید پیدا کنید.از بین آنها آنهایی را که می پسندید نصب کنید.توجه کنید که این لیست اسکریپتها فقط شامل یرخی از اسکریپتها می باشتد و شما می توانید با یک جستچوی ساده ، اسکریپتهای زیاد دیگری هم پیدا کنید.

[1] Google suggest
[2] autosave
[3] GreaseMonkey

2 comment(s):

دوست عزيز ممنون:) در اولين فرصت بهت لينك ميدم:) موفق باشي
Anonymous رضا, at 3:44 PM  
فکر دیگه نیازی به این کار نباشه چون خود گوگل این امکان رو برای کاربراش فراهم کرده http://xparty.blogspot.com/2005/05/blog-post_21.html

نظر شما

<< Home