در گوگل هوشمندانه‌تر جستجو کنید

این روزها سایتهایی که به اینترنت می‌پردازند ، به نوعی مبدل به "گوگل نامه" شده‌اند ،روزی نیست که خبری از گوگل نشنویم. یک روز web accelerator گوگل تیتر می‌شود و ناتوانی گوگل در ادامه این کار و روز دیگر google print.حجم اخبار در مورد گوگل به حدی زیاد است که من از خود google alert برای عقب نیفتادن از اخبار گوگل استفاده می کنم.درباره google alert بعدا خواهم نوشت.

اما مطلب امروزم درباره گوگل ،به روش جدیدی برای دسته‌بندی کردن نتایج جستجوی گوگل می‌پردازد.واقعیت این است که حجم دیتا در اینترنت به اندازه‌ای رسیده است که دیگر حتی با سرویسهای جستجوی خوبی مانند گوگل هم نمی توان به نتیجه خوب دست یافت.هر روز لزوم جستجوی هوشمندانه تر بیشتر ضروری به نظر می‌رسد.این کار می‌تواند در وهله اول با انتخاب کلید واژه‌های بهتر و استفاده از حالت جستجوی پیشرفته گوگل انجام شود.اما گاه نیاز داریم یک قدم هم جلوتر برویم.
Image Hosted by Imagehigh.net

Spacilus Search Engine Assistant به کاربران گوگل این امکان را می دهد که نتایج جستجوی خود را دسته بندی کنند، تا بتوانند در جستجوهای خود نتایجی را بیابند که بیش از همه با موضوع جستجو در ارتباط باشد.نام اسپاکیلوس از نویسنده این برنامه که Claus Spacil نام دارد ،گرفته شده است.

نخست شما باید یک برنامه کوچک را دانلود و نصب کنید.برنامه را از اینجا دانلود کنید.اما این برنامه با چه مکانیسمی کار می‌کند و چگونه خود را با نیازهای شما وفق می دهد؟هر بار که به یاری این برنامه موضوعی را در گوگل جستجو می کنید،همانطور که در شکل زیر می بینید ،سه برچسب یا lable در قسمت زیرین هر نتیجه ظاهر می‌شود.شما بر حسب اینکه نتیجه به دست آمده تا چه حد برای شما مفید بوده و به کار شما آمده یکی از لیبل‌های زیر را انتخاب می کنید:آموزنده ،تجارتی یا اسپم. به تدریج اسپاکیلوس خودش را با عادات و ترجیح‌های شما سازگار می کند و از آن زمان به بعد خودش لیبل‌گذاری زیر نتایج جستجو می پردازد.
Image Hosted by Imagehigh.net

برای مشاهده نمای بزرگتر کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر اینجا را هم ببینید.
پی‌نوشت:امیدوارم به مشکلی برنخورده باشید.دو مشکل ممکن است در طی نصب این برنامه پیش بیاید.یکی اینکه اگر از ورژن update نشده ویندوز استفاده می‌کنید ،برنامه قبل از نصب اعلام می‌کند که به Microsoft Net framework نیاز دارد ، برنامه‌ای به حجم 23 مگابایت.این برنامه را می‌توانید در اینجا دانلود کنید.حجم این برنامه تا اندازه‌ای بالاست، ولی از آنجا که بعضی برنامه‌های دیگر مانند RSS reader ها ، هم برای نصب به این برنامه نیاز دارند ،شاید ارزش دانلود را داشته باسد.
مشکل دیگر مربوط به بلوک شدن ip وport ی است که برنامه در راهنمای خود به آن اشاره کرده است.که در صورت جایگزینی آنها با ip و portبلوک نشده ،مشکل حل می‌شود.

3 comment(s):

Thanks for visiting our site. I am very happy to see that physicians are now using their talent in other areas too. It's good to see multitalented physicians like you.
Anonymous Amir, at 9:03 PM  
What a great site » » »
Anonymous Anonymous, at 6:06 PM  
Where did you find it? Interesting read video editing schools
Anonymous Anonymous, at 9:57 AM  

نظر شما

<< Home