معرفی سایت بلاگ‌لاین

در ادامه مطالب قبلیم در مورد feedها امروز سایت blogline را به شما معرفی می کنم.

Image Hosted by Imagehigh.net


این سایت یک سایت feed aggregator محسوب می‌شود.همانطور که می دانید برنامه‌های کار با feed بسیارند ،اما استفاده از سایتهایی که با آن می توان feedهای مورد علاقه را سر‌و‌سامان داد و به عبارت دیگر organize کرد ،مزایایی دارند که این برنامه ها ندارند.از جمله:
لازم نیست برنامه ای در سیستمتان نصب کنید.
در هر مکانی به feedها و سایتهای خود دسترسی دارید.

جالب است بدانید که این سایت به عنوان بهترین feed aggregator شناخته شده است.feed aggregator را می‌توان "گردآورنده خبر خام" ترجمه کرد ،دست کم معادلی بهتر برای این عبارت نمی‌شناسم.
در زیر مزایا و معایب این سایت را می‌آورم:
مزایا:
در برنامه‌ها و سایتهای دیگری که باfeedها سر و کار دارند ،مجبورید آدرس دقیق فید را به برنامه بدهید ولی این سایت با گرفتن آدرس خود وبلاگ یا سایت ،دنبال آدرس فیدها می گردد و درصورتی که سایت مورد نظر از چندین استاندارد بطور همزمان برای خروجیfeed استفاده کند ، از شما می خواهد یکی را انتخاب کنید.به این ترتیب دیگر لازم نیست برای ارائه آدرس فید به سایت وارد سایت دلخواه خود شوید و آدرس فید را پیدا کنید.
به راحتی می توانید فیدها را در دسته های مختلف قرار دهید و از این لحاظ محدودیتی ندارید.می توانید به‌سادگی فیدها را از یک دسته به دسته دیگر منتقل کنید.
Sorting یا ترتیب قرارگیری: در این سایت به طرق مختلف امکانپذیر است.برای مثال بر حسب تعداد فیدهای خوانده نشده و یا بر حسب ترتیب معرفی به سایت
یکی از ویژگیهای این سایت امکان ایجاد یک شبه‌وبلاگ از وبلاگهای مورد علاقه‌تان می باشد.در ستون سمت چپ این وبلاگ کلیه وبلاگهایی که فید آنها را به سایت معرفی کرده‌اید مشاهده می شود.
چنانچه هر یک از فیدها در این سایت نظر شما را جلب کرد با کلیک روی Clip/Blog This در پایین فید ،می توانید آن فید را به محتوای شبه‌وبلاگ مورد نظر اضافه کنید.
می توانید انتخاب کنید که این شبه‌وبلاگ عمومی و قابل مشاهده برای همه باشد و یا اینکه فقط خودتان اجازه دیدن آن را داشته باشید.
می توانید تعیین کنید که درblogroll این شبه وبلاگ ،فید یا فیدهایی که دوست ندارید در نمایش عمومی وبلاگ ظاهر نشوند.
همانگونه کهblogrolling کدی به شما می دهد که با کپی کردن آن در وبلاگ ،یک blogroll درست می کنید ،این سایت هم چنین کدی را به شما ارائه می کند.
امکان import وexport کردن فیدهای مورد علاقه:چیزی شبیه import و export کردن bookmarkها و یا همان favoriteها در مرورگرهای اینترنتی.

معایب
عدم توانایی جستجوی فارسی
چون این سایت برای کار روی فیدها ساخته شده ،آدرس وبلاگ یا سایتی که فید ندارد را قبول نمی کند.به این ترتیب اگر از blogroll این سایت استفاده کنید ،چنین وبلاگهایی را نمی توانید اضافه کنید.

فکر می کنم که اگر سایتی با ترکیب خصوصیات blogline و blogrolling ایجاد شود، جای هر دو را خواهد گرفت.متاسفانه blogrolling با فیدها سر و کاری ندارد و سرویس رایگان این سایت اجازه ایجاد چندین blogroll با یک اکانت را نمی دهد و در مقابل blogline با سایتهایی که feedندارند کار نمی کند.

خلاصه سه پستم درباره feedها:
وبلاگ یا سایت خود را مجهز به خروجی فید کنید.
حداقل از یک برنامه new reader استفاده کنید.
برای جستجو در فیدها از سایتهای PLAZZO یا feedster استفاده کنید.
از یک سایت feed aggregator مانند blogline استفاده کنید.

در جهان امروز و با وجود دهها وبلکه صدها سایت و وبلاگ ، که به آنها علاقمندید و مجبورید هرازچندگاه آنها را ویزیت کنید ،بدون استفاده از feedها ،مجبور به صرف وقت و هزینه بسیار هستید ، پس هر جه زودتر خود را با feedها تطابق دهید.

5 comment(s):

salam, az ashnaee ba weblogetoon khoshvaghtam. bayad beram sare forsat matalebesho bekhoonam.
Anonymous mahtab, at 5:33 PM  
ممنون بابت اينکه در وبلاگ آلمانيم هم مهمونم شديد. البته روی اين برنامه‌های ترجمه اصلاً نميشه حساب کرد. کلی رمل و اسطرلاب انداختم تا فهميدم چی نوشته‌ايد! :))

برام به همين دليل جالبه که بدونم آيا شما از متن نوشتهء من به آلمانی چيزی دستگيرتون شد يا نه!

پانته‌آ

http://www.ghorbatestan1.blogspot.com/
Anonymous Anonymous, at 10:51 PM  
نه دوست عزيز، اصلاً نگران نباشيد! پيامتون در وبلاگ آلمانيم فقط يه خرده نامفهوم بود. هيچ اشکالی نداره. البته ترجمهء متن رو که گذاشته بوديد به نسبت تر و تميز و تا حدودی قابل فهم از آب دراومده بود. اما پيام شما تقريباً اينجوری بود: من ميبينم که وبلاگ آلمانی شما همين الآن آن خيلی خوب آرزو بهترين برای شما است! خوب، بعد از دو سه دفعه خوندن فهميدم که منظورتون احتمالاً اين بوده: همين الآن وبلاگ آلمانی شما رو ديدم. با بهترين آرزوها!

خلاصه ممنون!

پانته‌آ

http://www.ghorbatestan1.blogspot.com
Anonymous Anonymous, at 7:54 AM  
That's a great story. Waiting for more. video editing programs
Anonymous Anonymous, at 2:43 AM  
Anonymous Anonymous, at 2:41 AM  

نظر شما

<< Home