اشتراک فایلهای ویدئویی

در یکی از پستهای قبلی خود در مورد سایتYou Tube نوشته بودم.سایتی که ظاهر آن ما را به یاد سایت فلیکر می‌اندازد و در واقع همه ویژگیهای سایت فلیکر را برای فایلهای ویدئویی ارائه می‌کند.
Image Hosted by ImageShack.us
سرعت فوق‌العاده کم اینترنت در ایران مهمترین عاملی است که باعث می شود کاربران حتی به آپلود یک فایل ویدئویی فکر نکنند تا چه رسد به اشتراک فایلهای تصویری و ایجاد فتوبلاگ ،اما با تمهیداتی می توان به این سو حرکت کرد.
سایت You Tube امکان آپلود فایلهای ویدئویی را تا حجم 50 مگابایت می‌دهد.این سایت از اکثر فایلهای ویدئویی پشتیبانی می‌کند و همچون فلیکر امکان گذاشتن tag به فارسی و انگلیسی را می‌دهد.همانطور که در فلیکر تجربه کرده‌اید ،tagها برچسب‌هایی هستند که ما به فایلها برای ممکن ساختن جستجوی آنها به کاربران دیگر ،اضافه می‌کنیم.امکان گذاشتن کامنت و ارسال message هم در این سایت مهیاست.ثبت نام هم در این سایت به سادگی انجام می‌شود.به این ترتیب با آپلود ویدئوهای خود در این سایت و گذاشتنtagهای مناسب برای آنها می‌توان یک سیستم اشتراک فایل ایجاد کرد.

برای اینکه این سایت را تست کنید به این ویدئو که بوسیله هودر آپلود شده توجه کنید.ببینید جالب است!

چگونه فایلهای خود را فشرده کنیم؟
مسلما آپلود و دانلود فیلمهای حجیم برای کاربران ایرانی ممکن نیست.نرم‌افزارهای متعددی برای فشرده کردن و ویرایش فایلهای ویدئویی وجود دارد.در زمینه فشرده کردن فایلها یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین برنامه‌ها ،نرم افزارMPEG4 direct maker می‌باشد.با این نرم‌افزار فرمت‌های مختلف را می توان به هم تبدیل کرد و همچنین کیفیت تصویر و صدا کاملا بوسیله کاربر قابل تعیین است.
این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید.با حجم فقط 2.4 مگابایت!
این هم کرک برنامه
sn: ApsQGIiwCJ+DXGYyIU7znh60g4cD3NcwivorsHHTZ5BmFMvSWPHFcUw
کار با این نرم افزار بسیار ساده است.کافی است در منوی برنامه به قسمتfunctionبروید و سپس در optionبرنامه و قسمت set up destination file format فرمت و کیفیت وبدئو را تعیین کنید.
به راحتی می توان یک فیلم 5 دقیقه ای را باکیفیت صدا و تصویر قابل قیول به حجم 4 تا 5 مگابایت تقلیل داد.حتی اگر صدای فیلم حاوی دیتای مفید نباشد می‌توان با صرف نظر از صدا حجم بیشتری را کم کرد.

اما پیشنهاد من این است که قبل از فشرده‌سازی فیلمتان را ادیت کنید و زواید آن را cut کنید،در tag گذاری دقت کنید تا ازtagهای متناسب با فیلمتان استفاده کنید.

7 comment(s):

ممنون از اطلاعات خوبتون
Blogger sakura, at 1:36 PM  
You have an outstanding good and well structured site. I enjoyed browsing through it
» »
Anonymous Anonymous, at 10:17 AM  
Very nice site! » » »
Anonymous Anonymous, at 2:37 AM  
This is very interesting site... allergy nasal spray
Anonymous Anonymous, at 11:01 PM  
This is very interesting site... film editing schools
Anonymous Anonymous, at 2:14 AM  
Anonymous Anonymous, at 8:40 PM  
این هم یک سایت ویدئوهای پزشکی که مرتب آپدیت
میشه لینک بگذارید لطفا
الهه اردلان
www.medicalaffairs.blogspot.com

elahe_ardalan2000@yahoo.com
Anonymous الهه اردلان, at 12:34 AM  

نظر شما

<< Home