Yahoo Mindset

دنیای موتورهای جستجو همیشه چیزی تازه برای عرضه کردن دارد، این نوآوریها یک روز Google Print و MSN's Virtual Earth را برای ما به ارمغان می‌آورند و روز دیگر یاهو به ما Mindset را هدیه می‌دهد.

Image Hosted by Imagehigh.net

اما mindset چیست؟ پیشتر از این ، برایتان از برنامه اسپاکیلوس نوشته بودم ،برنامه‌ای که در صورت نصب آن زیر هر نتیجه جسنجو ،بر حسب کاربردی یا تجاری بودن موضوع لیبلهایی ظاهر می‌شود.حالا یاهو با عرضه این سرویس که البته در مرحله بتا است ، گام بزرگی برای هدفمند کردن جستجوها برداشته است. بیشتر موتورهای جستجو ،نتایج را بر پایه رنکینگ سایت عرضه می کنند که خود تابعی از ترافیک و تعداد لینکهای ورودی و خروجی سایت است.اما mindset یک سرویس جستجوی جهت داده شده مبتنی بر قصد و نیت جستجوکننده است.همانطور که در شکل زیر می بینید با حرکت دادن دایره روی نوار لغزنده می توانید تعیین کنید که یاهو ،جستجویش را بر سایتهای تجاری یا پژوهشی متمرکز کند.


Image Hosted by Imagehigh.netبرای مثال، اگر یک موضوع تاریخی را جستجو کنید و اسلاید بار متوجه سمت تجاریش باشد ،شما به سایت آمازون و سرویسهای آنلاین فروش کتاب هدایت خواهید شد و اگر اسلاید بار متوجه سمت پژوهشیش باشد ،سایتهای کتابخانه ها و مجله های معتبر به شما معرفی خواهند شد.با مقایسه نتایج در دو حالت تجاری و پژوهشی متوجه خواهید شد که تا چه اندازه ،جستجوهای متفاوت از هم صورت می گیرد.

سرویس خوبی است ، به اینجا بروید و تست کنید.پشیمان نخواهید شد!

7 comment(s):

سلام.وبلاگ بسیار جالب و پر محتوایی دارید.از آشنایی با شما خوشوقتم.شاد باشید
Anonymous ashena, at 9:41 PM  
saayatoon kam nashe.sepaas.
سلام . از آشناییتون خوشحال شدم . از ایمیلتون هم ممنونم . لینکتان میدهم . سرفراز بمانید
dorood.bale agar lotf konid.
best regards, nice info »
Anonymous Anonymous, at 5:31 AM  
Anonymous Anonymous, at 5:47 AM  
Enjoyed a lot! » » »
Anonymous Anonymous, at 6:54 AM  

نظر شما

<< Home