دختر 10 ساله پاکستانی در مایکروسافت

Arfa Karim Randhawa دختر 10 ساله پاکستانی ،جوانترین شخصی شد که موفق به دریافت گواهینامه حرفه ای رسمی مایکروسافت شد.مطبوعات پاکستان سر و صدای زیادی حول و حوش این خبر به‌پا کرده‌اند.این هفته"عارفه" به ملاقات بیل گیتس رفت.

Image Hosted by ImageShack.us


در ملاقات با گیتس عارفه شعر بامزه‌ای را که درباره زندگی بیل گیتس آماده کرده بود خواند و از گیتس پرسید که چرا در مایکروسافت زنان و مردان به تعداد مساوی نیستند.
شعر عارفه را از اینجا دانلود کنید و صدای کودکانه اش را گوش کنید.(400کیلوبایت)

اما قضیه روباتهای شترسوار عربها به سایت معتبرcnet هم کشیده شده است و این سایت یک مقاله مستقل را به این موضوع اختصاص داده است:

Image Hosted by ImageShack.us


بعد از اینکه در امارات قانونی وضع شد که از استفاده از کودکان به عنوان سوارکار جلوگیری می‌کرد،عربها به فکر استفاده از رباتها افتادند.هر ربات 33 پوند وزن دارد.رباتها از راه دور کنترل می‌شوند.هر ربات 2000 دلار قیمت دارد و امارات و قطر 10 هزار عدد از این رباتها را به ژاپن ،سوئیس و کشورهای آسیایی دیگر سفارش داده اند،یعنی یک قرارداد 20 میلیون دلاری!
پیش از این چندین هزار طفل خردسال که شماری از آنها تنها 4 سال سن داشتند،مجبور به شرکت در رقابتهای شتردوانی می‌شدند.بیشتر این بچه‌ها متعلق به کشورهای فقیر آسیایی بودند که یا ربوده می‌شدند و یا به وسیله خانواده فقیرشان فروخته می‌شدند و در شرابطی غیرانسانی ودر محلهایی شبیه زندان روزگار می‌گذراندند.
این روباتها می‌توانند شترها را با سرعت بیشتر از 25 مایل در ساعت برای یک مصافت 1.5 مایلی هدایت کنند.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us