پدرخوانده

از پدرخوانده بودن پشیمان گشته‌ام
مرحمت فرموده من را ول کنید

Image Hosted by ImageShack.usپدرخوانده آرام و استوار من ،تو که مثل کوهی استوار بودی ،با آن یکی دو چین احترام برانگیز میان پیشانی ، با آن صدای گرفته خش‌دار و با آن میمیک دست نیافتنی صورت ، چگونه شد که به‌ناگاه این شبها تکه‌تکه‌ات می‌بینم؟

در عجبم که هر بار فیلم پدرخوانده را می‌بینم،سکانسی و چند صد فریمی به سکانسها و فریمهای محذوف این فیلم افزوده می‌شود،طوری که بیش ازتوجه به خود فیلم درصدد کشف تکه های حذف شده برمی‌آیم.به لطف پخش مکرر این مجموعه تصور نمی‌کنم تا چند سال دیگر چیزی از پدرخوانده باقی بماند.

فرایند سینما،کارکرد آن و عمل روانی آن،نوعی همذات‌پنداری است.یکصد و بیست دقیقه دیگری بودن،فضای دیگری را تجربه کردن و یکی شدن است با کسی که در هوایی دور از ماست.ما در بارانداز با اسطوره‌مان قهرمانی پرنده‌باز شدیم.در زنده باد زاپاتا جنگیدیم،در اتوبوسی به نام هوس ،نعره زدیم ،در اینک آخرالزمان در سایه نشستیم ،در پدرخوانده پیشنهادهای ردنشدنی دادیم،در اخرین تانگو در پاریس شگفت‌زده کردیم ،سزا نیست اسطوره را در جلوی چشمان خود تکه‌تکه دیدن.
دریغ،فیلمی چنین قوی و خوش‌ساخت،بستری مناسب برای پخش و نقد طلب می‌کند ولی...

3 comment(s):

سلام دوست گرامی
این فیلم پدر خوانده که چیز سانسور کردنی ندارد .من نمیدانم به چه دلیل سانسورش میکنند.
شما میدانید؟
ضمنا از مطالب خوبتان مخصوصا مطالب بمرتبط با
آی تی لذت میبرم.
و با اجازه به وبلاگتان لینک دادم
موفق باشید
salam ....weblogetoon fogholadas...shoma ro nemidoonam vali man daneshjooye pezeshki hastam....bazam tabrik migam web ghashang o jaleb o mofidie....rasti man ye soal beporsam?
shoma weblog haii ro ke male daneshjoohaye pezeshki e keshvar haye dige ya pezeshkane keshvarhaye dige bashe mishnasin?
age are mishe addresesho be manam lotf konin ?mersy
Anonymous maryam, at 9:47 AM  
لذت بردم. موفق باشی و به امید ایران آباد. دوستت در رادیو دیار کهن

نظر شما

<< Home