ویندوز لانگهورن

Image Hosted by ImageShack.us


بیش از چند هفته تا عرضه نسخه بتا 1 ویندوز لانگهورن باقی نمانده است.سیستم عاملی که تاکنون درباره آن و خصوصیاتش بسیار صحبت شده است و در بازار آشفته نرم افزار ایران از 2 سال پیش نسخه‌های بسیار ابتدایی از آن با عناوین مختلف همچون آینده ویندوز عرضه می‌شده است.
بد ندیدم که مقالاتی را که در سایت مجلات معتبرpcworld و eweek دیدم با اندکی تخلیص ترجمه کنم و در اینجا بگذارم.

Image Hosted by ImageShack.us


ویندوز لانگهورن ویژگیهای دیداری فوق‌العاده‌ای مانند پنجره‌های نیمه‌شفاف و ابزارهای قدرتمند‌تر جهت جستجوی فایلها دارد ولی تا به حال در مورد بهبود امنیت در لانگهورن و توانایی آن در ارتباط بهتر با وسایل دستی قابل‌حمل ،خبری داده نشده است.
مایکروسافت از آغاز کار بر روی این سیستم عامل وعده داده بود که شالوده آن را بر سه ستون استوار خواهد کرد.یک موتور گرافیکی به نام Avalon ،یک فن‌آوری جدید به نام indigo که توانایی ارتباط برنامه‌های کامپیوتری و وسایل مختلف را به هم می‌دهد و یک سیستم ذخیره‌سازی دیتا که قابلیت جستجوی بهنر را ممکن می‌سازد به نام winFS .ولی در مقام عمل مایکروسافت از زمان‌بندی خود عقب افتاد و تصمیم گرفت از ویژگی winFS چشم بپوشد و این سیستم را به‌صورت یک برنامه الحاقیadds-on بعد از انتشار لانگهورن عرضه کند.پس از 3 ستون ویندوز بعدی ،هنوز 2 ستون پابرجا هستند.

Image Hosted by ImageShack.us


پوسته جدید ویندوز به نام Aero تقریبا تنها نشانه موتور گرافیکی Avalon بود که کارشناسانpcworld در نسخه قبل از بتا با کد 5048 مشاهده کردند.در این پوسته دکمه‌ها ،فریمهای پنجره‌ها ،نوارهای عنوان و آیکونها به اشکال متحرک ،سه‌بعدی و گاه نیمه‌شفاف مبدل می‌شوند.در واقع Aero به رابط گرافیکیinterface ویندوز حیات می‌بخشد.

Image Hosted by ImageShack.us


با این که مایکروسافت از winFS صرف‌نظر کرده روی نحوه ارائه فایلها با فرمتNFTS کار کرده و شرایطی را فراهم کرده است که فایلها بر حسب مولف،مدل دوربین(در مورد عکسها) ، ژانر و عنوان آلبوم(در مورد فایلهای موسیقی) مرتب شوند.امکان ساخت لیستهای مجازی از فایلها هم فراهم شده است.با این ویژگی می توان برای مثال همه عکسها و یا فایلهای ورد را بصورت یکحا مشاهده کرد،صرف‌نظر از این‌که در کجا save شده باشند.

Image Hosted by ImageShack.us


ویژگی دیگر این ویندوز ارتباط بهتر با تلفنهای هوشمند،دوربین ها و پخش‌کننده‌های صوتی و همچنین بهبود بخشیدن انتقال و همزمان‌سازی synchronization فایلهاست.
در نسخه‌ای که تیم pcworld مشاهده کرد ،خبری از مرورگر اینترنتی 7 نبود.البته مایکروسافت وعده داده نسخه بتای این نرم‌افزار را همراه لانگهورن عرضه کند.
با وجود این‌که مایکروسافت برای بالا بردن ضریب ایمنی،ویژگیهایی مانند مانیتورینگ داده‌های خارج سیستم(سرویس‌پک 2 فقط داده های داخل سیستم را مانیتور می‌کند.) ،محافظت علیه برنامه‌های مخربmalware و امکان ایجاد اکانت کاربری محدود شده را به ابزارهای امنیتی قبلی اضافه کرده ،ولی در مجموع ابزارهای امنیتی لانگهورن همانند ویندوز xp مجهز به سرویس پک 2 است.
موتور گرافیکی Avalon در سیستمهای مجهز به کارتهای گرافیکی به‌روز شده امکان می دهد که پنجره هایی چرخان،با بافت پشت‌زمینه و یا محو شونده ببینید.به علاوه می توانید منوها ،نوارهای عنوان و سایر اجزا را به‌صورت نیمه‌شفاف مشاهده کنید.
اما در مورد این‌که حداقل امکانات سخت‌افزاری برای تصب و به کارگیری ویندوز لانگهورن چیست، تا به حال اظهار نظر رسمی صورت نگرفته است و مایکروسافت صرفا RAM 512 و CPU سریع‌تر از آنچه در سیستم عاملهای قدیمی به کار گرفته می‌شد ، را توصیه کرده است.
گویا لانگهورن هم به‌صورت 64 بیتی و هم به‌صورت 32 بیتی منتشر خواهد شد.
اما ویژگی دیگری که به تازگی به ویندوز لانگهورن اضافه شده meeting space است که یک سیستم اشتراک فایل به‌صورت peer to peer است و محیط مجازیی فراهم می آورد که کاربران را قادر می‌سازد روی فایلها و دیتاهای به اشتراک گذاشته شده کار کنند.

4 comment(s):

با سلام لطفا در مورد دسترسی به آدرس این سایت نیز کلیپی فراهم فرمایید که با کلیک روی آن مستقیم به آن سایت وصل شویم و در صورتیکه میتوان آن را دانلود کرد نیز محیطش را فراهم و معرفی نمایید . ویندوز جدید که شما متن آن را با کمی تلخیص ترجمه فرمودید را اشاره می کنم . از زحمات شما ممنونم
افشین نادری 22/4/84 که در سایت خبری که برایم آمده بود خواندم . یاعلی
Anonymous افشین نادری, at 4:34 PM  
سلام... ما مایل به تبادل لینک با شما هستیم .... لطفا به وبلاگ من و دوستم سر بزنید و نظرتان را بگویید ...در پناه حق ...

http://www.atrebaharnaranj.persi...ersianblog.com/
ببخشید ***
سلام... ما مایل به تبادل لینک با شما هستیم .... لطفا به وبلاگ من و دوستم سر بزنید و نظرتان را بگویید ...در پناه حق ...

http://www.atrebaharnaranj.persianblog.com/
Anonymous Anonymous, at 10:12 AM  

نظر شما

<< Home