SARS

ماه‌ها از زمان اشاعه بیماری SARS گذشته است، اما تلاش پژوهشگران برای شناسایی جنبه‌های مختلف این بیماری ادامه دارد.نوشته زیر خلاصه‌ای از یکی از مقالات سایت American family physicians می‌باشد که در آن سیستمی برای کمی کردن پیشبینی ابتلای موارد مشکوک پیشنهاد شده.

Image Hosted by ImageShack.us

اسکن حرارتی مسافران در فرودگاه ها در زمان اپیدمی سارس

تشخیصSARS:
تشخیص زودهنگام یک مورد مشکوک به سندرم تنفسی حاد شدید SARS برای ممکن ساختن ایزوله کردن ودرمان بیمار ضروری است.
WHO یک مورد مشکوک به بیماری را این‌گونه تعریف می‌کند:بیمار با تب بالا،سرفه و دشواری تنفس که در معرض بیماری قرار گرفته باشد و یا به مناطقی که SARS در آنها مشاهده شده ظرف 10 روز قبل از ظهور علایم مسافرت داشته باشد.
یک مورد محتمل probable به موردی اطلاق می‌شود که علاوه بر کرایترایاهای مورد مشکوک ،در رادیوگرافی سینه شواهدی از وجود انفیلترا داشته باشد و یا نتایج آزمایشگاهی مثبت برای کوروناویروس عاملSARS داشته باشد.

داده های بالینی و آزمایشگاهی دو کلینیک ارزیابی بیماریSARS در دو بیمارستان بزرگ هنگ‌کنگ برای آنالیز به‌وسیله نگارنده مقاله خلاصه شدند.نتیجه کار این پژوهشگرپیشنهاد یک سیستم دو مرحله ای پیش‌بینی موارد ابتلا به SARS بر مبنای کرایترایاهای گوناگون بود.
این سیستم ارزیابی پزشکان از مورد مشکوک به بیماری را کمی می‌کند.
مواردی که اسکور 8 و بالای 8 کسب می‌کنند ،احتمال بیشتری برای مبتلا بودن بهSARS دارند.
جدول را در اینجا ببینید.
یک خبر خوش برای گیم‌بازهای کامپیوتری: تحقیقات نشان داده است که گیمرها سرعت عمل بیشتری نسبت به دیگر همسالان خود پیدا می‌کنند.

0 comment(s):

نظر شما

<< Home