چگونه با بلاگ لاین ،لینکدونی درست کنیم؟

سایت یدکی بلاگ رولینگ فیلتر شده
ظاهرا دامنه فیلتر blogrolling به بیشترISP های ایران کشیده شده.علاوه بر فیلتر این سایت،سایت خوب imageshack هم امروز فیلتر شد،سایت خوب و بی‌دردسری برای آپلود عکس که کمتر دچار مشکل می‌شد.از امروز ظهر سایتpersiangig در دسترس نیست.ظاهرا سرورش خاموش است،چون با فیلترشکن هم صفحه آغازین این سایت ظاهر نمی‌شود،در مورد سایت persiangig حرف و حدیث بسیار است،ولی فعلا قضیه از کار افتادن این سایت را به حساب اشکال فنی می‌گذاریم و نه چیز دیگر!

از آنجا که امید چندانی به رفع فیلتر بلاگ‌رولینگ وجود ندارد،باید در فکر سایتهای آلترناتیو برای این سایت باشیم.لینک دادن دستی گرچه ممکن است،ولی بسیار دشوار است.یکی از این سایتهای یدکی را در پستهای اولیه خود معرفی کرده بودم،سایت blogline.البته در آن زمان بیشتر کارکرد rss آن مورد نظرم بود.نوشته آن زمانم را می‌توانید در اینجا بخوانید.

اگر نگاهی به ستون سمت چپ وبلاگم بیندازید،می‌توانید لینکدونی جدیدی که من با کمک این سایت درست کرده‌ام و نام "لینکدونی ضد فیلتر" روی آن گذاشته ام را ببینید.

اما توضیحاتی در مورد چگونگی ساخت blogroll یا همان لینکدونی به زبان خودمان ، به کمک این سایت:
متاسفانه یکی از معایب این سایت این است که وبلاگهایی را که خروجیfeed ندارند،اضافه نمی‌کند.البته نمی‌توان این موضوع را نقص این سایت تلقی کرد،چون کارکرد اصلی این سایت خواندن feed سایتها است.
بسیاری از وبلاگ‌نویسان ایرانی از سایت persianblog استفاده می‌کنند،سایت پرعیبی که خروجی feed ارائه نمی کند،اما خیلی از وبلاگ‌نویسان چه آنها که دات کام هستند و چه آنها که در بلاگر و سرویسهای دیگر می‌نویسند،با وجود اینکه به راحتی می توانند خروجی feed برای وبلاگ خود درست کنند،یا از این کار غفلت می‌کنند و با این که متوجه اهمیت feed در اینترنت نیستند.
ولی در کنار این عیب ،سایتblogline مزایایی هم دارد که نمی‌توان از آنها صرف نظر کرد.
ممکن است در نگاه اول کار با این سایت کمی سخت به نظر آید،ولی به یاد داشته باشید که کار با بلاگ‌رولینگ هم در روز اول برایتان چندان ساده نبود.

مراحل کار:

-به سایت blogline بروید.
-sign up یا ثبت نام کنید.
-به قسمت My Feeds بروید.
- روی add کلیک کنید.
- آدرس سایتی را که می خواهید وارد لینکدونی خود کنید در باکس مربوطه تایپ کنید و subscribe را بفشارید.
- اگر وبلاگ مورد نظر خروجی feed داشته باشد،وارد مرحله بعد می‌شوید.در این مرجله دقت کنید که بعضی وبلاگها به علت این که چند خروجی feed از انواع مختلف دارند،شما بایستی یکی ازfeedها را به دلخواه انتخاب کنید و تیک بزنید.توجه کنید که چندان تفاوتی بین انواع مختلف خروجیfeed حداقل برای کار ما وجود ندارد.
- یکی از ویژگیهای خوب blogline توانایی ایجاد دسته‌ها و گروه‌های مختلف در لینکدونی است .در قسمتoption انتخاب کنید که وبلاگ مورد نظر را می‌خواهید در چه دسته‌ای قرار دهید.اگر می‌خواهید گروه جدیدی ایجاد کنید،روی new folder کلیک کنید و نام مورد نظر را بنویسید.خوشبختانه این سایت از یونیکد پشتیبانی می‌کند و شما به آسانی می‌توانید از عبارات فارسی استفاده کنید.
- در قسمت aceess ،اگر می خواهید بلاگرول برای همه قابل مشاهده باشد،آن را روی public بگذارید.
- با اتمام این مراحل subscribe را بفشارید.
-وبلاگ به لیست وبلاگهای لینکدونی شما اضافه می‌شود.
- این کار را برای وبلاگهای بعدی تکرار کنید.
- شما می‌توانید با رفتن به قسمتEdit هر زمان که خواستید،لیست وبلاگها را ادیت کنید و یا با رفتن به قسمت sort نحوه قرارگیری وبلاگها را تعیین کنید.
- در مرحله آخر با رفتن به قسمت share به شما کدی داده می‌شود که با کپی پیست آن در قالب وبلاگتان در محل دلخواه،کار ساخت لینکدونی تمام می‌شود.

شما با رفتن به این سایت و انجام مراحل گفته شده علاوه بر این که یک لینکدونی برای خود درست کرده‌اید،از مزایا و امکانات خوب این سایت هم می توانید بهره‌مند شوید که در پستهای قبلیم آنها را شرح داده‌ام.

10 comment(s):

آپدیت شدهن رو اعلام می کنه ؟ برای آپلود عکس هات هم بهت این. پیشنهاد می کنم:
http://tinypic.com
سلام.
1) برای استفاده از این بلاگ رول جدید باید همه مان از آن استفاده کنیم...درست است ؟ یعنی همه یک جای دیگر پینگ کنیم؟
2)اگر استفاده از آن همه گیر بشود مثل گزگ که جانشین اورکات شد باز فیلترش می کنند..
3)شما بلدید چطور مثل حسین درخشان بلاگ رول بی فیلتر در وبلاگمان داشته باشیم که بلاگ رولینگ را پشتیبانی کند؟
Blogger ~~, at 9:35 PM  
ببینید ، درسته که میشه به عنوان جایگزین ِ بلاگ رولینگ ازش استفاده کرد ولی مطمئن باشید کسی ازش به این عنوان استفاده نخواهد کرد . یکی به دلیل نیاز به rss feed و دیگه اینکه آپدیت شده ها توی این لیست مشخص نمیشن . کاری نکنید که این یکی رو هم فیلتر کنن ، بذارید ما هم به همون عنوانی که همه از bloglines استفاده می کنن ازش استفاده کنیم
اگه بلاگر از
php
پشتیبانی می‌کرد می‌شد از کدهای پی‌اچ‌پی بلاگ‌رولینگ استفاده کرد. چون فیلتر نمی‌شوند.
Anonymous یک کرمانشاهی, at 11:17 PM  
سلام. در خبرچین لینک داده شد.
دکتر جان! من این رو درست کردم ولی وبلاگهایی که آپ شده رو جدا نمی کنه یا علامت نمی زنه. این که بد جوریه.ولی دسته بندیش خوبه:)
Blogger دخو, at 2:22 AM  
آقا تو اهواز farstec رو فیلتر کردند
با سلام خدمت شما دوست عزیز
ازتون میخواستم که توی سایت یا وبلاگتون درمورد وبلاگ تازه تاسیس من تبلیغ کنید
مطمئن باشید این به سود دو طرف است
امید وارم کمال همکاری را با یکدیگر داشته باشیم
در ضمن به کمک شما نیاز مندم
چرا که وبلاگ من تازه تاسیس است و بازدید کننده خیلی کمی دارد
لطفا جواب خود را در قسمت نظرات وبلاگم بگویید
با تشکر
مدیر وبلاگ تراب
www.torab.mihanblog.com
Anonymous javad, at 2:24 AM  
سلام

اگه می شه لینک وبلاگم رو توی وبلاگت بگذار بعد بک نظر به وبلاگم بده

تا لینک تو رو توی وبلاگم بذارم

نام لینک:ترفند و برنامه موبایل

آدرس لینک:www.tad.mihanblog.com
Anonymous javad, at 9:58 AM  
ولی تینی پیک مناسب نیست و بعد از مدتی عکس را حذف یا تعویض می کند

نظر شما

<< Home