سایتی که وبلاگها را برایتان می‌خواند

امروزتصادفا به یک سایت جالب برخوردم :سایت talkr.
سایت talkr متن وبلاگهایی را که دوست دارید به گفتار تبدیل می کند و به عبارت دیگر برایتان می‌خواند.

Image Hosted by ImageShack.us

سایت خیلی خوبی است،حتما تستش کنید.متاسفانه دو نقطه ضعف دارد:
-فارسی را ساپورت نمی‌کند، که جای تعجب ندارد.
-برای subscribe یا ثبت‌نام یک وبلاگ در این سایت باید feed آن سایت را وارد کنید،متاسفانه این سایت atom feed را پشتیبانی نمی کند،همانطور که می‌دانید سرویس محبوب بلاگر فید atom به کاربرانش ارائه می‌کند.

اما از این دو نقطه ضعف که بگذریم،می‌رسیم به توضیحاتی درباره این سایت:
مثل همه سایتهای دیگر،نخست باید دراین سایت ثبت‌نام کنید.مراحل ثبت‌نام دراین سایت بسیار ساده و کوتاه است.
بعد از ثبت‌نام می‌توانید feed وبلاگهایی را که دوست دارید به آنها گوش کنید ،وارد سایت کنید و به وبلاگ مورد علاقه خود گوش دهید.در ثبت‌نام رایگان نمی توانید فید بیشتر از 3 وبلاگ را وارد کنید.
اما در این سایت قبلا شمار زیادی از وبلاگها ثبت‌نام کرده‌اند،اگر به بخش جستجوی سایت بروید و آدرس وبلاگ مورد نظر را وارد کنید،در صورتی که آن وبلاگ قبلا در لیست سایت talkr باشد،می‌توانید به وبلاگ مورد علاقه‌تان گوش کنید.
توضیح دیگر اینکه حجم فایلهای صوتی بسیار کم و مناسب برای استفاده کاربران با پهنای کم اینترنت است و از این لحاظ نگرانی نداشته باشید.البته باید نرم‌افزار quick time را در سیستمتان نصب کنید.
در نگاه دقیق‌تر به این سایت می‌بینیم که:
- سایت talkr یک وسیله آموزشی خوب برای یادگیری تلفظ زبان انگلیسی است.تلفّظها صحیح و واضح هستند،گرچه اندکی ماشینیند ولی دست‌کم من هیچ نرم‌افزاری را با این کیفیت ادای کلمات و جملات تست نکرده‌ام.
-اگر وبلاگ انگلیسی دارید،این سایت در واقع یک پادکست جالب از وبلاگتان به شما ارائه می کند،یعنی بدون هیچ دردسری متن وبلاگتان به یک پادکست تر و تمیز تبدیل می‌شود.
-فکر می‌کنم به نوعی می‌شود با این سایت فیلتر را هم دور زد!

سایر ویژگیهای این سایت را خودتان تجربه کنید!

0 comment(s):

نظر شما

<< Home