وبلاگ نویسان جزغاله

سایت simply fired درباره وبلاگ‌نویسانی است که به خاطر نوشتن درباره کارشان متضرر شده‌اند.
واقعیت این است که وبلاگ نوشتن در هیچ جای دنیا کار بی‌خطری نیست.این روزها حتی اگر پست ناجوری بگذارید و آن را بردارید،کسانی هستند که با استفاده از کش موتورهای جستجو و یا استفاده از سایتهایی مانند WayBackMachine می‌توانند به‌راحتی پستهای حذف شده شما را بیابند وعلیه شما استفاده کنند.

وقتی وبلاگ می‌نویسید،اینگونه فرض کنید که رئیستان هم همزمان در حال خواندن آن است.اگر درباره محتویات پستی نگران هستید،خیلی ساده،آن را منتشر نکنید.وبلاگها چیزهای خیلی عمومی‌ای هستند،حتی یک کلمه می‌تواتند مورد موشکافی قرار گیرد و یا از آن برداشتهای خاصی شود.

Mark Jen نمونه یک وبلاگر متضرر است(به تعبیر این سایت fired که بهترین ترجمه‌اش جزغاله است.)این کارمند سابق گوگل ، بعد از این که در وبلاگش که آن را خصوصی می‌پنداشت در مورد مسائل داخلی گوگل نوشت،اخراج شد.در واقع چیزی به نام"خصوصی" در اینترنت وجود ندارد.همه چیز عمومی است و میلیونها چشم به آن نظارت می‌کنند.همین که دکمه publish را فشار دادید،هر کس می‌تواند پست شما را ببیند.

Mark Jen بعد از دردسرش به سایر وبلاگرها توصیه‌هایی کرده است که دچار مشکل مشابه نشوند.

اما نکاتی در مورد این سایت:
با دیدن صفحه اول سایت با تصویر جالب زیر از Mark Jen مواجه می‌شویم:

Image Hosted by ImageShack.us


سایت گرافیک مناسبی دارد.با رفتن به قسمت Stories می‌توانید،داستانهایی که وبلاگرها تا به حال درباره تجاربشان نوشته اند را مطالعه کنید.
با رفتن به قسمت tell story می توانید ،داستان خودتان را برای سایت بفرستید.
سایت هیئت منصفه هم دارد!

تا جایی که من می دانم در ایران هیچ بلاگر پزشکی وجود ندارد که در مورد بیمارانش و کیسهای جالبی که داشته،مطلب نوشته باشد،البته منظورم به صورت مشروح و با ذکر جزئیات است ،ولی اگر کسی چنین قصدی را داشت ،مطالعه یکسری قوانین و توصیه‌ها در مورد حفظ اسرار بیماران می‌تواند برایش مفید باشد.

منابع: blog.outer-courtو وبلاگ Clinical Cases and Images.

1 comment(s):

چقدر این سایتهایی که معرفی کردین جالبن.اینارو از کجا پیدا میکنین !؟
آخ که چقدر زبان چیز خوبیه...

نظر شما

<< Home